VII Rajd Rejenta 2011 - Dolomity

VII Rajd Rejenta Dolomity 2011

26.08 – 03.09.2011

Organizator Izba Notarialna w Krakowie

W dniach 26 sierpnia do 3 września 2011 roku odbył się VII Rajd Rejenta organizowany przez Izbę Notarialną w Krakowie. Na 74 uczestników z 11 Izb Notarialnych czekała prawdziwa przygoda albowiem Czesław Szynalik wspólnie z Sylwestrem Legut z Włoskich Podróży przygotował wymagające trasy rajdów pięknych Dolomitach .
Z Krakowa 2 autobusami rejenci udali się przez Czechy, Austrię do Włoch na przełęcz San Pellegrino, (1.918 m n.p.m.). gdzie w hotelu Cristallo mieli swoją bazę . Po aklimatyzacji rejenci ruszyli na szlaki urzekających Dolomitów. W pierwszy dzieńszlak prowadził z Baita Flora Alpina ( 1.860 m n.p.m.), przez Casoni di Val Fredda ( 1.908 m n.p.m.) na przełęcz Forca Rossa ( 2.490 m n.p.m.). Dalej trasa wiodła przez Col della Saline ( 2.400 m n.p.m.), schronisko Fuchiade ( 1.972 m n.p.m.) na przełęcz San Pellegrino .
W drugi dzień notariusze zdobywali przełęcz Passo Selle ( 2.528 m n.p.m.), a następnie przeszli jedną z piękniejszych dolin w Dolomitach - Val Monzonit , mijając po drodze malownicze jezioro Sella i schronisko Taramelli ( 2.040 m n.p.m.) zeszli do Malga Crocefisso ( 1.540 m n.p.m.). W kolejnym dniu rajdu szlak wiódł w skalistej grupie górskiej – Catinaccio do przełęczy Passo Zigolade ( 2.553 m n.p.m.), dalejdo schroniska Rif. Roda di Vael ( 2.280 m n.p.m.) i do przełęczy Passo Costalunga ( 1.745 m n.p.m.) położonej między grupami górskimi Catinaccio i Latemar. W czwartym dniu rejenci z hali górskiej Ciampac ( 2.160 m n.p.m.) wędrowali na przełączkę Forcia Neigra ( 2.509 m n.p.m.) położonej u stóp szczytu Colaz, dalej szlakiem ubezpieczonym w krótkich odcinkach metalowymi linami do przełęczy Passo San Nicolo (2.347 mn.p.m.), następnie do schroniska Contrin (2.016 mn.p.m.) położonego u stóp wschodniego filaru masywu Marmolady i najwyższego szczytu Dolomitów Punta Penia ( 3.343 m n.p.m.) i trekking zakończyli w dolinie Contrin do Penia di Canazei. Ostatni dzień był prawdziwym wyzwaniem , który notariusze dzielnie podjęli . Trasa prowadziła z SasPordoi ( 2950 m.n.p.m) zwanym „tarasem Dolomitów” – do przełęczy Forcella Pordoi ( 2.846 m n.p.m.), następnie stromym wejściem z licznymi linami zabezpieczającymi na szczyt Piz Boe ( 3.152 m n.p.m.).
Po zmaganiach z własnymi słabościami w schronisku Capanna Fassa na wszystkich zdobywców czekał ciepły posiłek oraz lampka domowego wina, które wyjątkowo smakowały na wysokości ponad 3000 metrach nad poziomem morza. Powrotna droga prowadziła stromym zejściem do schroniska Boe i Forcelli Pordoi, wejściem na Sas Pordoi i zjazdem kolejką na Passo Podoi . Przez cały okres rajdu jej uczestnikom towarzyszyły super humor i piękna słoneczna pogoda . Dzięki temu rajdowcy mogli podziwiać zapierające dech wspaniałe widokigór, dolin, przełęczyDolomitów. Mimo wysiłku rejenci wspaniale się bawili na zakończenie rajdu w Hotelu Cristallo,. Rozdano na nim specjalne wyróżnienia , które otrzymali najmilsza rajdu - Krystyna Klimkiewicz, gentelmanrajdu Zygmunt Truszkiewicz,najbardziej rozśpiewana Izba - ekipa Izby Notarialnej w Szczecinie i za waleczność na trasie Beata Słowikowska .
Pełni wrażeń rajdowcy przez Bolzano wrócili do Krakowa. Za rok kolejne wyzwanie albowiem VIII Rajd Rejenta będzie przebiegał przez Tatry a w planie jest zdobycie Rysów i Krywania.

Galeria zdjęć